Send Us a Mail
office@orientaltours.eu
Our Location
Phuket, Thailand
Call Us
+66 880 803 820

Kultura i obyczaje - 1 Day

Interesuje Was kultura, wierzenia i obyczaje panujące w Tajlandii? Może historia kraju lub etykieta królewska? A może jednak pogoda lub choroby tropikalne? Życie Buddy oraz obchodzone festiwale? Szkolnictwo, podatki lub służba zdrowia? Kable splątane przy drodze? A może w ogóle prostytucja albo życie nocne? Dla nas nie ma tematów tabu! Co więcej, ta wycieczka to świetna okazja do tego, by te wszystkie tematy poruszyć.

Co?

Objedziemy Phuket i odwiedzimy najważniejsze dla Tajów punkty na mapie wyspy. Każdemu z nich towarzyszyć będzie odrębna opowieść, by na koniec dnia wszystkie z tych opowiastek złożyły się na jeden spójny oraz niezwykle barwny obraz kraju.

Gdzie?

Wspólnie spojrzymy  na Phuket z dwóch różnych punktów widokowych, które uznawane są za wizytówki wyspy. Spotkamy się z mnichem buddyjskim a także powróżymy sobie w świątyni i sprawdzimy czystość naszych serc. Spróbujemy przepysznych tradycyjnych lodów kokosowych, które cieszą się wśród Tajów wielką popularnością. Zajrzymy do dwóch róznych świątyń – buddyjskiej oraz chińskiej – by wspólnie znaleźć podobieństwa oraz różnice między nimi. Zastanowimy się nad tym, skąd się wzięła architektura rodem z Europy Południowej w samym sercu Starego Miasta. Ukoimy nasze umęczone upałem oraz zwiedzaniem ciała podczas sesji tradycyjnego masażu tajskiego. Wieczorna biesiada w otoczeniu Tajów, tajskiej muzyki, tajskich przysmaków oraz – a jakżeby inaczej – tajskiego rumu sprawi, że wracając do hotelu będziecie marzyć już tylko o jednym: by wreszcie “odtajać” 😉

I jak? Chcielibyście zgłębić te wszystkie zagadnienia oraz zdobyć tak niezwykłe doświadczenia? A może to, co Was nurtuje, nie znalazło się na liście pytań powyżej? To świetnie! Ta wycieczka to idealna okazja do tego, by bezkarnie ciągnąć nas za język oraz zadawać pytania, na które podczas innych wycieczek odpowiadamy z mniejszym entuzjazmem! 😉 Gwarantujemy, że kultura, wierzenia oraz obyczaje Tajlandii nie będą już miały przed Wami żadnych tajemnic. Co więcej, ten wspólnie spędzony dzień pozostanie w Waszej pamieci na naprawdę długi czas.

Spotkanie z nami na tej wycieczce to Wasza jedyna okazja ku temu, by zadać absolutnie każde pytanie, które Wam się tylko zrodziło. To ten moment, kiedy można porozmawiać z nami o pogodzie w Tajlandii, systemie szkolnictwa, podatkach, transporcie, tajskich wierzeniach, kuchni, opiece zdrowotnej, biznesie, itd. To moment, w którym możecie poczuć się jak Tajowie podczas wizyty w świątyni, spróbować najdziwniejszych smaczków i posłuchać tajskiej muzyki podczas wieczornego grilla. A wszystko to w kameralnej atmosferze, pięknych okolicznościach przyrody (i nie tylko) i w oparciu o nasz wieloletni pobyt w Krainie Uśmiechu.

W cenie:

  • Transfer z/do hotelu
  • Przewodnik
  • Masaż
  • Przekąski podczas wycieczki
  • Kolacja

Cena nie zawiera:

  • Wydatków osobistych
  • Napiwków dla tajskiego zespołu
Jak można dokonać rezerwacji wycieczki?

Poprzez wysłanie nam wiadomości email na adres office@orientalphuket.com lub poprzez kontakt na WhatsApp (+66 880 803 820).

Jak zapłacić za wycieczkę?

Gotówką w naszym biurze lub przelewem bankowym / PayPalem.

Co ze sobą zabrać na wycieczkę?

Szal lub chustę na czas zwiedzania świątyń (do okrycia ramion oraz kolan), buty łatwe do zdejmowania i zakładania, czapkę lub kapelusz, krem z filtrem UV, aparat fotograficzny, drobne na napiwki dla tajskiego zespołu

Oferujemy darmowy odbiór z większości miejsc na Phuket. Wyjątkiem są lokalizacje we wschodniej części wyspy: Cape Panwa, Laem Hin, Koh Sirey, Phuket Town oraz Bang Rong – jako, że nie da się odbiorów z tych miejsc włączyć w trasę busów, trzeba wynająć dodatkową taksówkę i ponieść dodatkowe koszty. Prosimy o kontakt w sprawie warunków odbioru w przypadku ww lokalizacji.

Odbiór z hotelu

Nasz tajski zespół (przewodnik oraz kierowca) odbiorą Was o umówionej porze. Sugerujemy, byście oczekiwali ich w hotelowym lobby – to znacznie ułatwi Wam wzajemne znalezienie. Nasz polski przewodnik dołączy do Waszego busa na trasie.

Prom Thep Cape

Wizyta na jednym z najpiękniejszych punktów widokowych na wyspie oraz miejscu dość szczególnym w sercach Tajów zamieszkujących Phuket.

Big Buddha

Wszystko, co powinniście wiedzieć o życiu Buddy, stylu życia mnichów buddyskich oraz…pogodzie. A to wszystko w niesamowitej scenerii najwyższego wzgórza Phuketu.

Wat Chalong

Przepowiadanie przyszłości oraz składanie darów w świątyni buddyskiej – jedna z rzeczy „do zrobienia” podczas wakacji w Tajlandii!

Chińska Świątynia

Przyglądanie się podobieństwom i różnicom między świątynią buddyjską a chińską, historia mniejszości chińskiej na wyspie.

Stare Miasto

Historia Tajlandii w pigułce podczas spaceru uliczkami Starego Miasta.

Masaż

Godzina relaksu podczas zażywania tradycyjnego tajskiego masażu.

Kolacja

Tajski grill, tajska muzyka, Tajowie wokół i tajski rum do popicia – będzie naprrrrawdę bardzo tajsko!

You can send your enquiry via the form below.

Kultura i obyczaje

Trip Facts

  • 1 day
  • 11
  • Phuket