Send Us a Mail
office@orientaltours.eu
Our Location
Phuket, Thailand
Call Us
+66 880 803 820

Między niebem a piekłem - 1 Day

Od piekła, poprzez centrum wszechświata aż po niebo – przedstawimy Wam wszystkie tajskie wizje tych trzech światów

Zabierzemy Was na spacer po niezwykłych krainach buddyjskich wierzeń. Barwne opowieści dodadzą odwiedzanym miejscom troszkę pikanterii, zaś same miejsca (które skrupulatnie na te okazję wybieraliśmy) spowodują, że po tej wycieczce nic już nie będzie takie samo! Wstrzymajcie oddech, bo będzie się działo…

Niebo

Zaprezentujemy Wam bowiem centrum wszechświata, znajdujące się na szczycie wzgórza. Aby być tak blisko bogów, jak tylko się da, podejdziemy na sam szczyt, z którego rozciąga się iście rajski widok. Zielone wzgórza otaczające odwiedzaną przez nas świątynię sprawią, że czas się na chwilę zatrzyma a Wy zapomnicie o otaczającym Was świecie. Po chwili uniesienia w raju zejdziemy niestety niżej, a tam już nie będzie tak beztrosko.

Piekło

W jaskini nazywanej Brzuchem Słonia sprawimy, że poczujecie się tak, jakbyście sięgnęli wręcz piekielnego dna. Kiedy już będziecie prosić o litość udowododnimy Wam, że da się dotrzeć jeszcze niżej. Zobaczymy i poczujemy klimat buddyjskiego piekła, do którego – zaręczamy – nikt z Was nie chciałby nigy trafić. Oko za oko, ząb za ząb – to powinno wystarczyć, by pobudzić Waszą wyobraźnię. To niewiarygodne, ale mimo tego, że opis tych światów może nieco przerażać i zniechęcać, warto się przemęczyć!

Lunch

By nie było tak groźnie i mroczno przez cały czas, lunch zjemy w miejscu, w którym natychmiast zapomnicie o dotychczasowych trudach dnia. Spokój rzeki, której widok towarzyszyć będzie naszemu posiłkowi, szybko ukoi Wasze zszargane nerwy. Przepyszne tajskie dania sprawią natomiast, że wyostrzy Wam się apetyt na więcej wrażeń.

Punkt widokowy

I o to chodzi! Nasz dzień zakończymy bowiem na szczycie wzgórza, które jest jednym z najpiękniejszych punktów widokowych Tajlandii południowej. Rozłożeni na ławce lub kołysani na huśtawce znów poczujecie się jak tytani. Zatoka Phang-Nga otworzy przed Wami swoje piękno. Zachodzące słońce otuli ciepłym światłem wapienne skały, wyrastające z morza. My zaś ruszymy w drogę powrotną na Phuket kończąc tym samym naszą podróż między niebem a piekłem.

Między niebem a piekłem to wycieczka, która łączy w sobie zwiedzanie zabytków z przebywaniem na łonie natury. Usłyszycie mnóstwo opowieści na temat tajskich wierzeń i przekonań, historii z życia Buddy, poznacie tajniki życia mnichów buddyjskich, uporządkujecie swą wiedzę z zakresu takich zagadnień jak reinkarnacja, karma, nirwana a także dowiecie się, co łączy Buddyzm z Hinduizmem. Wszystkie z odwiedzanych przez nas miejsc tego dnia są ściśle powiązane z wizjami nieba lub piekła: dwóch różnych światów, które występują we wszystkich religiach świata. Pokażemy Wam najpiękniejsze zakątki w okolicy, świątynie z relikwiami Buddy, imponujące wapienne skały i klify z dziką dżunglą porastającą całą okolicę, jaskinie krasowe oraz zapierający dech w piersiach punkt widokowy.

Ważne:

Ta wycieczka jest świetnym uzupełnieniem i kontynuacją wycieczki Kultura i Obyczaje

Odwiedzane przez nas miejsca są niezwykle ciekawe dla dorosłych oraz starszych dzieci

Staniecie przed szansą zrobienia unikatowych zdjęć – większość z odwiedzanych przez nas miejsc jest nieznana turystom

Ta wycieczka może być śmiało organizowana zarówno z Phuketu, jak i Khao Laku czy Krabi/Ao Nang

Piekło jest przedstawione w sposób nieodpowiedni dla małych lub wrażliwych dzieci – mogą się wystraszyć postaci przedstawionych w piekielnej scenerii. Nieopodal znajduje się plac zabaw, w którym sugerujemy przeczekać dziecku pod opieką jednego z rodziców. Zwiedzanie całego obiektu zajmuje nam zazwyczaj około godziny, z czego ostatnie 20 minut poświęcone jest właśnie piekłu. Ludzie wrażliwi mogą pominąć zatem ostatnie 20 minut zwiedzania, jeśli również mają obawy przed wkroczeniem do piekielnych otchłani.

Aby czas spędzony na wycieczce był jak najlepiej spożytkowany, sugerujemy przygotowanie odpowiedniego stroju: w większości odwiedzanych przez nas miejsc wymaga się od zwiedzających okrycia ramion oraz kolan. Co prawda w Centrum Wszechświata można wypożyczyć spodnie oraz koszulę, ale już w Piekle takiej możliwości nie ma, mimo że wymagania dotyczące ubioru są takie same jak w CW

Aby czuć się komfortowo podczas eksploracji jaskini sugerujemy przygotowanie odpowiedniego obuwia – buty wodne lub nurkowe byłyby idealne, ale sportowe sandały też będą ok. Część jaskini zwiedzać bowiem będziecie brodząc w wodzie sięgającej kolan

Punkty widokowe usytuowane są zazwyczaj wysoko i trzeba do nich podejść – maksymalnie 300m. Idealnymi butami do tego będą sandały lub adidasy – czyli buty trzymające kostkę

Aparat fotograficzny: większość odwiedzanych przez nas miejsc jest zupełnie niepopularna wśórd turystów, toteż macie szansę zrobić naprawdę wyjątkowe i nietuzinkowe zdjęcia. Jedynym wyjątkiem, gdzie nie wolno mieć przy sobie aparatu, są jaskinie: Brzuch i Ucho Słonia. Wszędzie indziej zabieranie ze sobą aparatu jest wręcz wskazane!

W cenie:

  • Transfer
  • Przewodnik
  • Lunch
  • Bilety wstępu do świątyń, jaskiń oraz na punkt widokowy

Cena nie zawiera:

  • Wydatków osobistych (pamiątek itp.)
  • Napiwków dla tajskiego zespołu
Jak można dokonać rezerwacji wycieczki?

Poprzez wysłanie nam wiadomości email na adres office@orientalphuket.com lub poprzez kontakt na WhatsApp (+66 880 803 820).

Jak zapłacić za wycieczkę?

Gotówką w naszym biurze lub przelewem bankowym / PayPalem.

Co ze sobą zabrać na wycieczkę?

Ubranie zakrywające kolana i ramiona, krem z filtrem UV, czapkę z daszkiem/kapelusz/bandanę, aparat fotograficzny, drobne na napiwki dla tajskiego zespołu

Oferujemy darmowy odbiór z większości miejsc na Phuket. Wyjątkiem są lokalizacje we wschodniej części wyspy: Cape Panwa, Laem Hin, Koh Sirey, Phuket Town oraz Bang Rong – jako, że nie da się odbiorów z tych miejsc włączyć w trasę busów, trzeba wynająć dodatkową taksówkę i ponieść dodatkowe koszty. Oferujemy także darmowy odbiór z Khao Laku (pod warunkiem jednak, że zbiorą się przynajmniej 4 osoby) oraz z Krabi (dla minimum 6-ciu osób). Prosimy o kontakt w sprawie ustalenia warunków odbioru.

Odbiór z hotelu

Nasz tajski zespół (przewodnik oraz kierowca) odbiorą Was o umówionej porze. Sugerujemy, byście oczekiwali ich w hotelowym lobby – to znacznie ułatwi Wam wzajemne znalezienie. Nasz polski przewodnik dołączy do Waszego busa na trasie.

Świątynia Chedi

Centrum Wszechświata położone w malowniczym miejscu na szczycie wzgórza, skąd rozciąga się przepiękny widok na całą okolicę.

Centrum Medytacji

Centrum Medytacji buddyjskich mnichów położone w samym sercu dżungli.

Jaskinie krasowe

Zwiedzicie je kajakiem, bambusową tratwą oraz pieszo.

Lunch w restauracji nad rzeką

Pyszny tajski lunch w restauracji nad brzegiem rzeki – gwarantowany niezapomniany widok!

Piekło

Tajska wizja piekła – tylko dla ludzi o naprawdę mocnych nerwach!

Punkt widokowy

Zapierający dech w piersiach punkt widokowy ze słońcem zachodzącym nad Zatoką Phang-Nga, z której wyłaniają się wapienne skały. Tajlandia jak z pocztówek!

You can send your enquiry via the form below.

Między niebem a piekłem

Trip Facts

  • 1 day
  • 12
  • Phuket i Khao Lak