Send Us a Mail
office@orientaltours.eu
Our Location
Phuket, Thailand
Call Us
+66 880 803 820

Przyroda Phuket - 1 Day

Przyroda na Phuket, jakiej jeszcze nie znacie! Miejsca wolne od turystycznego zgiełku, znacznie bliżej natury niż możecie się tego spodziewać.

Naszą wycieczkę rozpoczniemy od bardzo przyjemnego i widowiskowego spaceru. Przejdziemy się bowiem w górę bujnej i soczyście zielonej dżungli, by dotrzeć do ukrytego między skałami, urzekającego wodospadu. Chętni będą mogli nie tylko uwiecznić wodospad na zdjęciach, ale również zażyć w nim porannej kąpieli!

Odświeżeni, odwiedzimy Centrum Rehabilitacji Gibonów: wsłuchamy się w ich charakterystyczny śpiew oraz przyjrzymy się z bliska tym przeuroczym ssakom. Zastanowimy się nad warunkami ich życia w naturalnym środowisku a także odpowiemy na pytanie o to, jak można chronić gibony (będące od wielu lat na liście gatunków ginących). Odwiedzimy plantację kauczuku i orchidei, by z bliska zobaczyć jak uprawia się te rośliny. Nauczymy się nacinać kauczuk i dowiemy się, do czego wykorzytywana jest kauczukowa żywica.

Opowiemy Wam tysiące historii związanych ze światem podwodnym podczas zwiedzania Oceanarium i zobaczymy najdziwniejsze podwodne stwory. Spróbujemy najlepszych lokalnych owoców, o których istnieniu wcześniej nie mieliście pojęcia. Posmakujemy orzeszków nerkowca przygotowanych na niemal sto różnych sposobów: na słodko, na ostro, na słono, na kwaśno; w panierce wasabi, czekoladzie, sezamie, cebulkowej śmietance, tajskim tom yamie; solone, naturalne i w maśle. I pewnie jeszcze w wielu innych wariantach! Posileni orzeszkami przejdziemy się po lokalnym bazarze, byście mogli nauczyć się rozpoznawać swieżość owoców morza czy dostrzegać różnice pomiędzy poszczególnymi krewetkami. Kupimy kilka kilogramów świeżutkich ryb, krewetek, muszli, kalmarów, ostryg oraz ślimaków.

Zwieńczeniem dnia będzie uczta z owoców morza, przyrządzona przez kucharza zaprzyjeźnionej knajpki, położonej w samym sercu wioski rybackiej. Och, prawie zapomnieliśmy – zalejemy Was morzem schłodzonego, białego wina i nie pozwolimy odejść od stołu dopóty, dopóki wszystkie półmiski nie będą puste. To co, przekonaliśmy Was do tego, że przyroda na Phuket może naprawdę zadziwić?

Ta wycieczka zadedykowana jest wszystkim tym, których nie bawią takie atrakcje jak przejażdżki na słoniach, makaki wykonujące różne sztuczki czy pokaz dzikich węży. Jeśli wolicie chodzić po dżungli, nabywać nowe umiejętności (jak na przykład cięcie kauczuku) i poznawać nowe smaki – ta wycieczka jest zdecydowanie dla Was! Zapewniamy kameralną atmosferę, mnóstwo informacji na temat lokalnej fauny i flory oraz miejsca mniej popularne wśród turystów.

W cenie:

  • Transfer
  • Przewodnik
  • Bilety wstępu na teren parku narodowego oraz akwarium
  • Degustacja owoców
  • Lunch

Cena nie zawiera:

  • Napiwków dla tajskiego zespołu
  • Wydatków osobistych
Jak można dokonać rezerwacji wycieczki?

Poprzez wysłanie nam wiadomości email na adres office@orientalphuket.com lub poprzez kontakt na WhatsApp (+66 880 803 820).

Jak zapłacić za wycieczkę?

Gotówką w naszym biurze lub przelewem bankowym / PayPalem.

Co ze sobą zabrać na wycieczkę?

Koszulkę na zmianę (w dżungli jest naprawdę wilgotno!), ręcznik i kostium kąpielowy (jeśli zamierzacie się kąpać w wodospadzie), krem z filtrem UV, aparat fotograficzny, drobne na napiwki dla tajskiego zespołu

Oferujemy darmowy odbiór z większości miejsc na Phuket. Wyjątkiem są lokalizacje we wschodniej części wyspy: Cape Panwa, Laem Hin, Koh Sirey, Phuket Town oraz Bang Rong – jako, że nie da się odbiorów z tych miejsc włączyć w trasę busów, trzeba wynająć dodatkową taksówkę i ponieść dodatkowe koszty. Oferujemy także darmowy odbiór z Khao Laku (pod warunkiem jednak, że zbiorą się przynajmniej 4 osoby) oraz z Krabi (dla minimum 6-ciu osób). Prosimy o kontakt w sprawie ustalenia warunków odbioru.

Odbiór z hotelu

Nasz tajski zespół (przewodnik oraz kierowca) odbiorą Was o umówionej porze. Sugerujemy, byście oczekiwali ich w hotelowym lobby – to znacznie ułatwi Wam wzajemne znalezienie. Nasz polski przewodnik dołączy do Waszego busa na trasie.

Centrum Rehabilitacji Gibonów

Sprawdzicie, czy gibony faktycznie potrafią śpiewać. Przekonacie się również, że w naturalnym środowisku Wasze ulubione kwiaty doniczkowe wyglądają bardziej jak drzewa aniżeli roślinki z Waszych domów!

Plantacja kauczuku

Nauczycie się nacinać kauczuk oraz dowiecie się, do czego surowiec ten jest właściwie wykorzystywany.

Targ z owocami

Jedyna taka szansa, by popróbować najbardziej popularnych owoców (niekoniecznie znanych w Polsce). to co, gotowi do degustacji duriana?

Akwarium

Staniecie oko w oko z rybami naprawdę imponujących rozmiarów, zobaczycie żółwia morskiego, rekina i mnóstwo innych żyjątek morskich.

Targ ze świeżymi owocami morza

Zjecie najlepszy lunch w swoim życiu, złożony z kupionych wspólnie owoców morza i morza białego wina.

You can send your enquiry via the form below.

Przyroda Phuket

Trip Facts

  • 1 day
  • 11
  • Phuket i Khao Lak